Nişantaş Mah. Nalan sok 8/B Selçuklu / KONYA
0555 406 80 07 karatas_logi@hotmail.com

Sıkça Sorulan Sorular

Firma seçerken nelere dikkat etmeliyim?
1. Firma seçerken öncelikle firmaların K3 yetkili belgeli olmasına dikkat ediniz. 2. Firmanın personellerinin deneyimli olup olmadığını araştırınız. 3. Eğer mümkünse çevrenizde daha önce taşınan insanlardan referans alarak yola çıkınız. 4. Öncelikle evinize firmanın yetkilisini çağırınız. Eşyalarınıza bakıp ona göre fiyat alınız. Taşıma günü herhangi bir pürüz veya sorun ile karşılaşmamanız için önerilir. 5 Ev eşyalarının yükleneceği araç kesinlikle firma logolu olsun
Nakliyat Sigortalarının Yaptırılması Bir Zorunluluk Mudur ?
Nakliyat sigortalarının yaptırılması için yasal bir zorunluluk yoktur. Şehir içi eşya veya malzeme nakliyesi esnasında, değerli malzeme veya eşyalar haricinde sigorta yapılması olayı pek görülmemektedir(antika veya elektronik cihazlar vb.) Fakat şehirler arası nakliyatta, nakliyat sigortası yapılmasını öneriyoruz. Bu sigorta aracın Allah korusun kaza gibi durumlarda devreye girmektedir.
Evden Eve Nakliyat Firmaları Arasındaki Büyük Fiyat Farklarının Nedenleri Nelerdir ?
Her sektörde olduğu gibi evden eve nakliyat şirketleri arasında da büyük fiyat farklılıkları olabiliyor ama kesinlikle ucuz firmaları tercih etmeyiniz. Çünkü masrafların altında fiyat veriyorlar ve taşıma günü ikinci kez sizinle pazarlık yaparak anlaşmanın dışında ekstra bir fark alıyorlar. “Kdv’si var, katınız yüksek, araba yanaşmadı, eşyanız çok…” vs. mazeret uyduruyorlar. Diğer bir faktörde vasıfsız eleman çalıştırmaktadırlar. Bunun başlıca sebepleri yetki belgesi olmayan kişilerin aldıkları işleri komisyonla yetki belgesi olmayan şahıslara komisyonla satmalarıdır. Bu durumlarda genelde fazla ücret ,tecrübesiz eleman, eksik yada hiç ambalaj yapmama gibi durumlar çok sık görülmektedir.
Fiyat Değişikliğinin Sebepleri Nelerdir ?
Örneğin; Konya'daki nakliyat firmaları, İstanbul’daki nakliyat firmalarından daha ucuz, küçük şehirlerdeki firmalarda Konya'daki firmalardan daha ucuz olabiliyor. Bir de şuna dikkat edilmelidir ki; her pahalı taşıyan nakliyat şirketi, kaliteli evden eve nakliyat firması olduğu anlamına gelmez. Önemli olan taşıyıcı şirketin hangi standartlarda taşıma yaptığıdır. Genellikle her firma kaliteli olduğunu iddia eder. Unutmayalım ki her şey ayrıntılarda gizlidir. Bir de firmanın yaptığı ambalajlama malzemeleri çok önemlidir.
Evden eve nakliyat kaç kişiyle Yapılmaktadır?
Evden eve nakliyat araç kapasitesine göre 4,5 veya 6 kişi ile yapılır. Tabi ki taşınacak eşyanın asansörle mi merdivenle mi taşınacağı bu sayıyı belirlemede önem arz etmektedir. Yani sayı tamamen evin konumuna ve eşyanızın yoğunluğuna göre değişkenlik gösterir.
Evden Eve Nakliyat Firmasıyla Anlaştığımda, Ben Neleri Toplamalıyım ?
Evden eve nakliyat firmasıyla anlaşma koşullarınıza bağlıdır. Ekonomik çalkantılar içerisinde olan ülkemizde, maddiyatını düşünen müşterimizin istediği tarzda da taşıma yapabiliyoruz. Fakat tam teşekkürlü anlaştıysanız, sadece özel eşyalarınızı toplamanız iyi olur.
Taşınma İçin Nakliyat Firmasına Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Nakliyat firması gelmeden önce, nakliyat kamyonu için park alanı bulmaktır. Bu şekilde sabah erken gelen kamyona yer aramakla zaman kaybetmezsiniz. Yeni evin anahtarlarını, eşyaların içinde gitmemesi için taşımadan önce ayırtmalısınız. Ufak tefek eşyaları kendiniz toparlarsanız, zaman kazanırsınız. Kısacası kolinin içine girebilecek eşyaların ambalajı müşteriye aittir. Fakat müşterilerimize fazla ücret karşılığı küçük eşyaları da firmalar ambalaj yapmaktadır.
Bir Taşınma İşi Ne Kadar Sürer ?
Şehir içi nakliye işlemlerinde, standart 2+1 ve 3+1 daireler için nakliye işlemi bir günde tam olarak bitmektedir. Fakat daha uzun mesafeli yerlerde, şehir değişikliklerinde ve villa gibi büyük mekanların taşınmasında bu işlem, mesafe ve eşya durumuna göre uzamaktadır.
Nakliyat İçin Önceden Rezervasyon Yaptırmalımıyım ?
evet. Taşınmadan en az 24 saat önce arayıp, nakliyat koşulları hakkında pazarlığınızı yaparak, taşınma gününe rezervasyon yaptırmalısınız.
Nakliyat Sırasında Kullandığınız Ambalajlama Malzemeleriniz Nelerdir ?
Evden eve nakliyat esnasında bizler; kırmızı ve beyaz çift katlı havalı naylon pıtpıt, fıçı, streç , bantlama, kolileme gibi nakliyat ambalajlaması yapmaktayız. Ambalajlama şeklini, iletişim esnasında mutlaka gündeme getiriniz.
Ev eşyası nasıl paketlenir?
Streç film eşyalarınızın tozlanması engellemektedir. Dolayısıyla eşyalarınız temiz bir şekilde paketlenmiş olacaktır. Patlak naylon v .b . malzemeler eşyanın taşınma sırasında zarar görmemesi içindir. Bu şekilde eşyalar temiz ve sağlam bir şekilde taşınmaktadır.
KONYA EVDEN EVE NAKLİYAT | Sıkça Sorulan Sorular
KONYA EVDEN EVE NAKLİYAT Neden Biz?

NEDEN KONYA EVDEN EVE NAKLİYAT

Ücretsiz Ekspertiz Desteği

Konya Evden Eve Nakliyat ekibi olarak 7 gün 24 saat ulaşabileceğiniz telefon numaramıza sizlere her türlü bilgiyi anında aktarmaya hazırız!

Sigortalı Nakliyat

Siz değerli müşterilerimizin eşyalarına en az sizler kadar değer veriyoruz. Taşınma sırasında büyük bir özenle çalışıyor ve eşyalarınızdan birinin istemeden zar

Eşya Paketleme

Konya Evden Eve Nakliyat olarak çalışmalarımız esnasında paketleme işlemini titizlikle gerçekleştiriyoruz çünkü bu işlemin eşyalarınızın güvenle taşınması için

Kredi Kartı İle Ödeme

Yenilikçi bir vizyona sahip olmak ve çağımızın gereksinimlerine ayak uydurmak için firmamıza talepte bulunmanız halinde kredi kartı ile ödeme imkanı sunuyoruz.